Fly (ISDS – 00/330853)

 

Data urodzenia: 28/02/2014

Sire: Jack (ISDS 00/300351)
Serge van der Zweep

Dam: Lyne (ISDS NL/322990)
Lewis Nigiel Watkins

Fly jest wspaniałym psem pasterskim, który unaocznił mi różnicę, między psem, który pasie sobie owce, a psem, który naprawdę ma INSTYNKT, a do tego umie z niego zrobić użytek i rozumie, po co to robi. Praca przy owcach lub kozach z takim psem to prawdziwa przyjemność, bo Fly daje z siebie wszystko i całą swoją postawą daje znać, że ma przed sobą misję życia. Każdy dzień jej pracy przy stadzie to właśnie taka misja, do której pochodzi śmiertelnie poważnie i z pełnym skupieniem. Owiec i kóz nigdy nie podgryza, nawet w sytuacji, w której inny pies już dawno użyłby zębów.

Trenujemy również agility, gdzie Fly pokazuje się jako pies szybki, zwinny i posiadający doskonałą technikę skoku. Jest także bardzo uważna i mój najmniejszy błąd w handlingu kończy się zrzutką lub wyłamaniem. Ponieważ Fly jest moim pierwszym tak szybkim psem, mam pełną świadomość, że z lepszym przewodnikiem miałaby duże osiągnięcia, co wielokrotnie udowadniała mi niezastąpiona Magda Ziółkowska. Dla mnie trening z takim psem to jak prowadzenie Ferrari, nie jestem na to gotowa na takie wyzwanie, ale prawdziwie doceniam, że trafił mi się tak wspaniały pies.

Fly uwielbia także frisbee i na tym polu potrafi zadziwić możliwościami swojego ciała. Jest dużą suką (54 cm w kłębie) o wadze 19,5 kg i bardzo szczupłej sylwetce. Lubi także pracę węchową, ale ze względu na koncentrację na owcach i agility, na tę aktywność nie zostaje już wiele czasu.

Jest miękką do ludzi, unika kontaktów z psami, schodzi im z drogi i ma swoją nienaruszalną strefę, której nie pozwala przekraczać. Uwielbia pływać, aportować, ścigaś się po lesie z Lilly, z którą się wychowały, a także biegać, biegać i jeszcze raz biegać. To jest to, co kocha najbardziej i potrafi osiągnąć naprawdę niesamowite prędkości.